PnP Systems wyróżniony przez fundusze Venture Capital.

PnP Systems wyróżniony przez fundusze Venture Capital.

W ramach konferencji “Finansowanie startupów: venture capital – fakty i mity” organizowanej przez Regionalna Agencja Rozwoju Regionalnego zaprezentowano oraz oceniono działalność start’up w województwie podkarpackich. Start’up technologiczny PnP Systems, którego udziałowcem jest Clear Sky Systems uzyskał najwyższą ocenę jury w skład, której wchodzili eksperci funduszy Venture Capital.

Wyróżnienie dla PnP Systems jest szczególnie ważne, ponieważ o przyznaniu nagrody decydowali eksperci inwestycyjni. Docenili oni przede wszystkim pomysł, wiarygodność powodzenia rynkowego przedsięwzięcia oraz zespół zaangażowany w tworzenie nowych technologii.

Specjalizacją PnP Systems jest projektowanie i budowa systemów elektronicznych dla przemysłu kosmicznego. W założeniach działalności start’pu jest wykorzystanie potencjału Clear Sky Systems, które ma doprowadzić do powstania nowych, innowacyjnych rozwiązań na styku lotnictwa i technologii satelitarnych.

PnP Systems prowadzi działalność badawczo-naukową w podkarpackiej Dolinie Lotniczej oraz jest członkiem Parku Naukowo – Technologicznego Aeropolis zlokalizowanego przy lotnisku w Jasionce.